Z rodziną w Jarosławcu - 5 najlepszych atrakcji dla dzieci

Multimedialne muzeum bursztynu

O ile tradycyjne muzea nudzą się dzieciakom po jakimś kwadransie patrzenia na statyczne eksponaty przez szyby gablot, tak nowoczesne placówki z interaktywnymi wystawami z łatwością przyciągają nawet tych najbardziej wybrednych spośród najmłodszych odbiorców. Muzeum Bursztynu z Jarosławca to bardzo dobry przykład takiej inicjatywy, która robi właściwy użytek z osiągnięć technologii, dydaktyki oraz multimediów. 3 stałe ekspozycje przekrojowo przekazują wiedzę na temat Złota Bałtyku, od procesu powstawania bursztynu po inkluzje oraz zastosowanie amberu i techniki jego wydobycia. Na terenie jarosławieckiego muzeum działa również sklepik z bursztynowymi pamiątkami.

Dodano: 2018-04-09 14:55:00

Komentarze (2)
Anonim
9.04.2018 15:26

Rzeczywiście w Jarosławcu i pobliskich miejscowościach jest sporo ciekawych rzeczy, które mają potencjał żeby na nieco dłużej zainteresować dzieci. Poza atrakcjami wymienionymi w rankingu, wymieniłbym jeszcze park wodny - też hotelowy aquapark dla wszystkich chętnych - latarnię morską, Darłowo z zamkiem i parkiem historycznym, mini zoo z Wicia i jeszcze poligon wojskowy pod Ustką. Zdaje się wciąż użytkowany, ale od czasu do czasu otwierany dla turystów, co zwykle wiąże się jakąś żołnierską imprezą.

Anonim
24.04.2019 08:34

Nareszcie wypoczęliśmy z mężem na urlopie. Dzieciaki miały co robić więc my mogliśmy postawić na relaks. Jarosławiec to zdecydowanie miejsce dla rodzin z dziećmi. Park linowy Ju Huu!!! bomba!

Dodaj komentarz