Jakie oferty pracy można znaleźć w Jarosławcu?

Jarosławiec to wieś położona nad Morzem Bałtyckim we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. Główny Urząd Statystyczny liczbę stałych mieszkańców tego regionu szacuje na niewiele ponad 400 osób, jednak w sezonie letnim, wieś jest w stanie zapewnić nocleg nawet 30 tysiącom przybyłych turystów. Miejscowość oferuje wówczas wiele miejsc pracy sezonowej, także z zakwaterowaniem. Sprawdziliśmy, kto może znaleźć pracę w Jarosławcu i gdzie powinien jej szukać.

Pracę w Jarosławcu zapewnia przede wszystkim turystyka

Jarosławiec to typowo turystyczny kurort, którego rynek pracy żyje właśnie dzięki tej branży. Oferty pracy dotyczące wsi różnią się od tych, które oferują większe miasta położone także w głębi województwa, a nie bezpośrednio nad morzem. Widać to po pierwszym przeglądzie ogłoszeń np. z Koszalina: https://www.gowork.pl/praca/koszalin;l. Tam pracę znajdą też m.in. doradcy klienta, magazynierzy czy specjaliści finansowi. Próżno szukać dużej liczby takich ofert w Jarosławcu. Kto jednak jest najbardziej poszukiwany na lokalnym rynku turystycznym?

 

Miejscowość cieszy się czystym powietrzem bogatym w jod oraz jedną z największych plaż w Polsce. Takie warunki sprzyjają działalności wielu hoteli z ofertą SPA & Wellness stawiających na odpoczynek o charakterze leczniczym. Można tu wymienić m.in. ośrodki “Albatros”, “Panorama Morska”, “Szlak Bursztynowy” i “Król Plaza”. Pracy właśnie w takich miejscach mogą poszukiwać fizjoterapeuci i masażyści. Barometr Zawodów podaje, że w sezonie letnim będą bardzo poszukiwani.

Oczywiście praca znajdzie się także m.in. dla obsługi administracyjnej hoteli, pracowników kuchni i zespołu dbającego o gości. W hotelach potrzebni są animatorzy, ochroniarze, fryzjerki, kosmetyczki i pracownicy techniczni, m.in. hydraulicy, elektrycy czy monterzy.

W Jarosławcu znajduje się Muzeum Bursztynu. Inną atrakcją turystyczną regionu jest też ceglana latarnia morska z XIX w., posąg rybaka z brązu i Kościół Przemienienia Pańskiego. Obecność tych obowiązkowych punktów zwiedzania zapewnia zatrudnienie lokalnym przewodnikom i kadrze muzeum, której szeregi również można zasilić.

Dam pracę od zaraz

Barometr Zawodów przewiduje, że w 2022 roku w Jarosławiu i okolicach pilnie poszukiwani będą pracownicy branży gastronomicznej, która ściśle dotyczy turystyki regionu. Pracodawcy ogłoszą zapotrzebowanie zwłaszcza na szefów kuchni i samodzielnych kucharzy, ale pracę mogą znaleźć też barmani, kelnerzy, piekarze i cukiernicy.

Zatrudnienie znajdą również przetwórcy mięsa i ryb. Jarosławiec to wioska o charakterze rybackim z własną przystanią, może być zatem dogodną lokalizacją do poszukiwania pracy dla tych specjalistów.

Praca na wakacje

Osoby zgłaszające się do pracy w Jarosławcu często pochodzą z odległych regionów Polski. Pracy sezonowej na wakacje szukają m.in. studenci. Pracodawcy najczęściej oferują takim kandydatom pracę z zakwaterowaniem i wyżywieniem. Liczyć na to mogą m.in. animatorzy hotelowi czy pokojówki.

W Jarosławcu działa też Aquapark. Na pracę mogą tam liczyć ratownicy wodni, załoga sprzątająca, obsługa administracyjna, pracownicy gastronomii i obsługi klienta.

Praca z językiem obcym

W miejscowości bardzo poszukiwani są recepcjoniści i pracownicy obsługi klienta władający przynajmniej jednym językiem obcym. Standardem jest język angielski, ale Jarosławiec notuje też wielu turystów m.in. z Niemiec czy Rosji. Także aplikując na ofertę pracy w gastronomii, warto pochwalić się umiejętnością komunikacji z turystą obcojęzycznym.

Dodano: 2022-02-11 14:40:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz