Uzdrowisko Ustka

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Ustka nie należy do najstarszych uzdrowisk w Polsce. Jednak jakość usług jakie są oferowane w tym kurorcie, nie odbiega od najwyższych standardów światowych.

Pierwsi wczasowicze w przyszłym uzdrowisku mogli pokazywać się mniej więcej na początku XIX wieku. Około 1830 roku, dokonano pierwszej oficjalnej rejestracji letników. W połowie XIX wieku wypoczywało tu już blisko 500 osób rocznie. Rozpoczęto rozbudowę części osady z przeznaczeniem na cele uzdrowiskowe. Niebawem, bo w 1870 roku, powołano Towarzystwo Kąpielowe. Dalszy rozwój doprowadził do wybudowania w 1911 roku, zakładu balneologicznego, a następnie kąpieliska z blisko 80 kabinami.

Po wojnie dopiero w 1978 roku, powołano Przedsiębiorstwo Państwowe "Uzdrowisko Ustka". Ten nadmorski kurort posiada właściwości lecznicze klimatu (klimatoterapię) oraz naturalne surowce mineralne (borowina, wody mineralne). W oparciu o takie właściwości, określono przedmiot leczenia: choroby układu ruchu i reumatyczne, choroby dróg oddechowych, układu krążenia, przemiany materii i układu wydzielania wewnętrznego.

Mini przewodnik

Przyrodolecznictwo w Ustce bierze swój początek w początkach XIX wieku, wraz z przyjazdem pierwszych letników. Rozwój uzdrowiska następował z czasem: zakład balneologiczny powstał w 1911 roku, w czym duży udział miało powołane w 1870 r. Towarzystwo Kąpielowe. Dziś do celów leczniczych wykorzystuje się m.in. wody mineralne, borowinę i właściwości mikroklimatu.

Blogi

KM Studio może wykonać film z Uzdrowiska Ustka filmy reklamowe Wrocław

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja