Jezioro Wicko

  • Adres Jezioro Wicko
    76-107 Wicko Morskie
  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Jezioro Wicko to największe jezioro na terenie Gminy Postomino. Powierzchnia lustra wody to niespełna 1060 hektarów. Zbiornik należy do płytkich – maksymalna głębokość to 6 metrów, natomiast średnia wynosi niewiele ponad 2 metry. To idealne miejsce dla początkujących pływaków, wędkarzy oraz żeglarzy. Co roku odbywają się tutaj Mistrzostwa Polski Jachtów Sterowanych Radiem.

Wicko jest wyraźnie podzielone na 2 części, wschodnią (Jezioro Duże) i zachodnią (Jezioro Małe). Niegdyś były to 2 osobne jeziora. Większy półwysep, w południowej części Wicka, znajduje się na wysokości miejscowości Królewice. W płytkiej cieśninie między północnym brzegiem a półwyspem należy uważać na liczne podwodne głazy. W części wschodniej zbiornika obowiązuje zakaz wędkowania ze sprzętu pływającego.

Jezioro Wicko jest zbiornikiem przybrzeżnym, oddzielonym od Bałtyku zalesioną mierzeją. Zasilają je liczne cieki z ziem rolniczych, w tym rzeki Klasztorna i Świdnik. Zbiornik stanowi naturalny teren lęgowy dzikich ptaków, m.in. dla gęgaw, łabędzi, kaczek i mew.

Mini przewodnik

Największy akwen w gminie, oczywiście nie licząc morza. Warunki na jeziorze - powierzchnia 1060 ha, średnia głębokość 2 m - i jego ekosystem sprzyjają uprawianiu wielu sportów i innych aktywności: wędkarstwu, żeglarstwu, obserwacji ptaków czy wyścigom modeli sterowanych radiem. Ważna uwaga dla wędkarzy - z łodzi mogą łowić wyłącznie na zachodniej części jeziora.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja