Jezioro Kopań

Jezioro Kopań to nadmorskie, przybrzeżne jezioro leżące między nadbałtyckimi miejscowościami Jarosławcem a Darłowem. Obszar jeziora wynosi 790 ha, głębokość 3,9 m, (średnio 1,9 m), długość 5 km, a szerokość 2,2 km.

Jest to bogaty w ryby akwen wodny, a węgorze, szczupaki, okonie, sandacze, czy liny, są tu stałymi mieszkańcami. Dzięki bardzo dobremu zarządzaniu przez Gospodarstwo Rybackie "Mielno", jest to świetne miejsce na wczasy z wędką. W najbliższym czasie planuje się tu także budowę przystani rybackiej i zakup łodzi, aby oferować wczasowiczom możliwość połowów z łodzi.

Ciekawostką jest, iż na południowo-zachodnim brzegu jeziora, jakieś 300 metrów od wsi Kopań, można znaleźć pozostałości po grodzisku Słowian Zachodniopomorskich.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Przybrzeżne jezioro o powierzchni ok. 790 ha, mieszczące się mniej więcej w połowie drogi między Jarosławcem a Darłowem. Akwen połączony jest z Bałtykiem kanałem. Znany windsurferom Kopań słynie też z wielkiego bogactwa ryb, co czyni jezioro wymarzoną lokacją dla wędkarzy. Ciekawostka historyczna - na płd.-zach. brzegu można odnaleźć resztki słowiańskiej osady.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz